首頁 > United Chemi-Con Inc代理商 > EKZN250ELL821MJ20S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZN250ELL821MJ20S
型號描述:
820 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZN250ELL821MJ20S
品牌:
United Chemi-Con Inc
原廠包裝量:
50
起訂量:100 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)
Capacitance
820 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
28 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.5 A @ 100 kHz