首頁 > United Chemi-con代理商 > EKZN250ELL682ML40S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZN250ELL682ML40S
型號描述:
6800 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZN250ELL682ML40S
品牌:
United Chemi-con
原廠包裝量:
10
起訂量:30 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.634" (41.50mm)
Capacitance
6800 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
13 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
3.893 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
4.58 A @ 100 kHz