首頁 > United Chemi-con代理商 > EKZN250ELL561MH20D
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZN250ELL561MH20D
型號描述:
560 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZN250ELL561MH20D
品牌:
United Chemi-con
原廠包裝量:
100
起訂量:100 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)
Capacitance
560 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
41 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
980 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.96 A @ 100 kHz