首頁 > United Chemi-con代理商 > EKZN250ELL102MK16S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZN250ELL102MK16S
型號描述:
1000 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZN250ELL102MK16S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:100 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Capacitance
1000 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
35 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.44 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.4 A @ 100 kHz