首頁 > United Chemi-Con代理商 > EKZN101ELL820MJ16S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZN101ELL820MJ16S
型號描述:
82 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZN101ELL820MJ16S
品牌:
United Chemi-Con
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Capacitance
82 µF
Voltage - Rated
100 V
Impedance
90 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
460 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.15 A @ 100 kHz