首頁 > United Chemi-Con Inc代理商 > EKZN101ELL391ML25S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZN101ELL391ML25S
型號描述:
390 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZN101ELL391ML25S
品牌:
United Chemi-Con Inc
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:50 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.043" (26.50mm)
Capacitance
390 µF
Voltage - Rated
100 V
Impedance
28 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.31 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.62 A @ 100 kHz