首頁 > United Chemi-con代理商 > EKZN101ELL271MK30S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZN101ELL271MK30S
型號描述:
270 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZN101ELL271MK30S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:75 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.240" (31.50mm)
Capacitance
270 µF
Voltage - Rated
100 V
Impedance
33 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.26 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.52 A @ 100 kHz