首頁 > United Chemi-con代理商 > EKZN101ELL121MK16S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZN101ELL121MK16S
型號描述:
120 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZN101ELL121MK16S
品牌:
United Chemi-con
原廠包裝量:
50
起訂量:100 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Capacitance
120 µF
Voltage - Rated
100 V
Impedance
90 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
572 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.43 A @ 100 kHz