首頁 > United Chemi-Con Inc代理商 > EKZH100ELL392MK25S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZH100ELL392MK25S
型號描述:
3900 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZH100ELL392MK25S
品牌:
United Chemi-Con Inc
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:50 倍增量:1
Capacitance
3900 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
6000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
2.175 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.9 A @ 100 kHz
Impedance
15 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
1.043" (26.50mm)