首頁 > United Chemi-con代理商 > EKZH100ELL152MH20D
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZH100ELL152MH20D
型號描述:
1500 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZH100ELL152MH20D
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:300 倍增量:1
Capacitance
1500 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
6000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
846 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.41 A @ 100 kHz
Impedance
33 mOhms
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)