首頁 > United Chemi-Con Inc代理商 > EKZE101ELL471MM25S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZE101ELL471MM25S
型號描述:
470 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZE101ELL471MM25S
品牌:
United Chemi-Con Inc
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:50 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.043" (26.50mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
100 V
Impedance
36 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
875 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.75 A @ 100 kHz