首頁 > United Chemi-Con Inc代理商 > EKXJ351ELL151ML40S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKXJ351ELL151ML40S
型號描述:
150 μF 350 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
型號:
EKXJ351ELL151ML40S
品牌:
United Chemi-Con Inc
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:30 倍增量:1
Capacitance
150 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
350 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
12000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
960 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.16 A @ 100 kHz
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
1.634" (41.50mm)