首頁 > United Chemi-con代理商 > EKXJ201ELL121MJ40S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKXJ201ELL121MJ40S
型號描述:
120 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
型號:
EKXJ201ELL121MJ40S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:75 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
12000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.634" (41.50mm)
Capacitance
120 µF
Voltage - Rated
200 V
Ripple Current @ Low Frequency
595 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.33875 A @ 100 kHz