首頁 > United Chemi-con代理商 > EKMR401VSN121MP25S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMR401VSN121MP25S
型號描述:
120 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EKMR401VSN121MP25S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:20 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.083" (27.50mm)
Capacitance
120 µF
Voltage - Rated
400 V
Ripple Current @ Low Frequency
750 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.0725 A @ 50 kHz