首頁 > United Chemi-con代理商 > EKMH451VSN561MA63T
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMH451VSN561MA63T
型號描述:
560 μF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 444mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EKMH451VSN561MA63T
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:10 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
444mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
2.559" (65.00mm)
Capacitance
560 µF
Voltage - Rated
450 V
Ripple Current @ Low Frequency
2.11 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.0173 A @ 100 kHz