首頁 > United Chemi-Con Inc代理商 > EKMG500ELL331MJ16S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMG500ELL331MJ16S
型號描述:
330 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
型號:
EKMG500ELL331MJ16S
品牌:
United Chemi-Con Inc
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:305 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Capacitance
330 µF
Voltage - Rated
50 V
Ripple Current @ Low Frequency
410 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
615 mA @ 100 kHz