首頁 > United Chemi-con代理商 > EGPA500ELL222MM35S
影像僅供參考,以產品規格為準
EGPA500ELL222MM35S
型號描述:
2200 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 22mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C
型號:
EGPA500ELL222MM35S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:30 倍增量:1
Capacitance
2200 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
22mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
2.6325 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.51 A @ 100 kHz
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)
1.437" (36.50mm)