P040-012-P30
- 型號描述:
- AC 電源線 12FT,C19/L6-30P,20A,12AWG,250V
- 型號:
- P040-012-P30
- 品牌:
- Tripp Lite
- 1
- Style
- Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
- 1st Connector
- NEMA L6-30P
- 2nd Connector
- IEC 320-C19
- Number of Conductors
- 3
- Cord Type
- SJT
- Wire Gauge
- 12 AWG
- Shielding
- Unshielded
- Length
- 12.00' (3.66m)
- Approval Agency Marking
- cUL, UL
- Approved Countries
- Canada, United States
- Color
- Black
- Voltage Rating
- 100 ~ 250VAC
- Current Rating (Amps)
- 20A
- Operating Temperature
- -20°C ~ 60°C