首頁 > Triad Magnetics代理商 > VPT100-10000
影像僅供參考,以產品規格為準
VPT100-10000
型號描述:
Toroidal 1000VA Power Transformer 115V, 230V Primary Parallel 50V, Series 100V Secondary Parallel 20A, Series 10A Chassis Mount
PWR XFMR TOROIDAL 1000VA CHAS MT
型號:
VPT100-10000
品牌:
Triad Magnetics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Box
Size / Dimension
175.00mm Dia x 68.00mm W
Mounting Type
Chassis Mount
Type
Toroidal
Weight
18 lbs (8.2 kg)
Termination Style
Wire Leads
Primary Winding(s)
Dual
Secondary Winding(s)
Dual
Power - Max
1000VA
Voltage - Isolation
4000Vrms
Current - Output (Max)
Parallel 20A, Series 10A
Voltage - Primary
115V, 230V
Height - Seated (Max)
76.0mm
Voltage - Secondary (Full Load)
Parallel 50V, Series 100V