首頁 > Traco Power代理商 > TPP 300-136A-M
影像僅供參考,以產品規格為準
TPP 300-136A-M
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 36V 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 240 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 36V 180W
型號:
TPP 300-136A-M
品牌:
Traco Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Open Frame
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 240 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
36V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
8.33 A
Power (Watts)
180W (300W Forced Air)
Applications
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
93%
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Features
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.26" H (101.6mm x 50.8mm x 32.0mm)