TPI 125-148A-J
- 型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 48V 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 48V 100W
- 型號:
- TPI 125-148A-J
- 品牌:
- Traco Power
數量:
- Type
- Open Frame
- Number of Outputs
- Voltage - Input
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1
- 48V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Current - Output 1
- 2.09 A
- Power (Watts)
- 100W (125W Forced Air)
- Applications
- ITE (Commercial)
- Voltage - Isolation
- 3 kV
- Efficiency
- 91%
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Features
- Adjustable Output, Universal Input
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Size / Dimension
- 3.04" L x 2.01" W x 1.16" H (77.2mm x 51.1mm x 29.5mm)