TPH3R704PL,L1Q
- 型號描述:
N-Channel 40 V 92A (Tc) 960mW (Ta), 81W (Tc) Surface Mount 8-SOP Advance (5x5)
MOSFET N-CH 40V 92A 8SOP
- 型號:
- TPH3R704PL,L1Q
- 品牌:
- Toshiba Semiconductor and Storage
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 40 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 92A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 3.7mOhm @ 46A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.4V @ 200µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 27 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2500 pF @ 20 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 960mW (Ta), 81W (Tc)
- Operating Temperature
- 175°C