TK3R2A08QM,S4X
- 型號描述:
N-Channel 80 V 92A (Tc) 45W (Tc) Through Hole TO-220SIS
UMOS10 TO-220SIS 80V 3.2MOHM
- 型號:
- TK3R2A08QM,S4X
- 品牌:
- Toshiba Semiconductor and Storage
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 80 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 92A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 6V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 3.2mOhm @ 46A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.5V @ 1.3mA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 102 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 7670 pF @ 40 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 45W (Tc)
- Operating Temperature
- 175°C