TK35A65W5,S5X
- 型號描述:
N-Channel 650 V 35A (Tc) 50W (Tc) Through Hole TO-220SIS
MOSFET N-CH 650V 35A TO220SIS
- 型號:
- TK35A65W5,S5X
- 品牌:
- Toshiba Semiconductor and Storage
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 650 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 35A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 95mOhm @ 17.5A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.5V @ 2.1mA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 115 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±30V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 4100 pF @ 300 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 50W (Tc)
- Operating Temperature
- 150°C (TJ)