TK25S06N1L,LQ
型號描述:
N-Channel 60 V 25A (Ta) 57W (Tc) Surface Mount DPAK+
MOSFET N-CH 60V 25A DPAK
型號:
TK25S06N1L,LQ
品牌:
Toshiba Semiconductor and Storage
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
25A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
18.5mOhm @ 12.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 100µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
15 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
855 pF @ 10 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
57W (Tc)
Operating Temperature
175°C