TJ50S06M3L(T6L1,NQ
型號描述:
P-Channel 60 V 50A (Ta) 90W (Tc) Surface Mount DPAK+
MOSFET P-CH 60V 50A DPAK
型號:
TJ50S06M3L(T6L1,NQ
品牌:
Toshiba Semiconductor and Storage
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
FET Type
P-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
50A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
13.8mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
124 nC @ 10 V
Vgs (Max)
+10V, -20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
6290 pF @ 10 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
90W (Tc)
Operating Temperature
175°C (TJ)