SSM3K15ACTC,L3F
- 型號描述:
N-Channel 30 V 100mA (Ta) 500mW (Ta) Surface Mount CST3C
MOSFET N-CH 30V 100MA CST3C
- 型號:
- SSM3K15ACTC,L3F
- 品牌:
- Toshiba Semiconductor and Storage
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SC-101, SOT-883
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- 150°C
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 100mA (Ta)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 3.6Ohm @ 10mA, 4V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 500mW (Ta)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 1.5V @ 100µA
- Supplier Device Package
- CST3C
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 2.5V, 4V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 30 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 13.5 pF @ 3 V