CUHS20F30,H3F
型號描述:
Diode 30 V 2A Surface Mount US2H
DIODE SCHOTTKY 30V 2A US2H
型號:
CUHS20F30,H3F
品牌:
Toshiba Semiconductor and Storage
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2-SMD, Flat Leads
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
380pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
2A
Supplier Device Package
US2H
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
470 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
60 µA @ 30 V