CMS30I40A(TE12L,QM
- 型號描述:
Diode 40 V 3A Surface Mount M-FLAT (2.4x3.8)
DIODE SCHOTTKY 40V 3A MFLAT
- 型號:
- CMS30I40A(TE12L,QM
- 品牌:
- Toshiba Semiconductor and Storage
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SOD-128
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- 62pF @ 10V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 3A
- Supplier Device Package
- M-FLAT (2.4x3.8)
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 550 mV @ 3 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100 µA @ 40 V