首頁 > Toshiba代理商 > CMS30I40A(TE12L,QM
影像僅供參考,以產品規格為準
CMS30I40A(TE12L,QM
型號描述:
肖特基二極體及整流器 40V Vrrm 3.0A IF 0.55V VFM 25A IFSM
型號:
CMS30I40A(TE12L,QM
品牌:
Toshiba
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SOD-128
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
62pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
3A
Supplier Device Package
M-FLAT (2.4x3.8)
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
550 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 40 V