XC9236A18DMR-G
型號描述:
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.8V 1 Output 600mA SC-74A, SOT-753
IC REG BUCK 1.8V 600MA SOT25-5
型號:
XC9236A18DMR-G
品牌:
Torex Semiconductor Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Function
Step-Down
Output Configuration
Positive
Topology
Buck
Output Type
Fixed
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
2V
Voltage - Input (Max)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Voltage - Output (Max)
Current - Output
600mA
Frequency - Switching
3MHz
Synchronous Rectifier
Yes
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)