XC9148G36DER-G
型號描述:
Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 3.6V 1 Output 1.4A 6-UFDFN Exposed Pad
IC REG BOOST 3.6V 1.4A 6USPC
型號:
XC9148G36DER-G
品牌:
Torex Semiconductor Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Function
Step-Up
Output Configuration
Positive
Topology
Boost
Output Type
Fixed
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
0.65V
Voltage - Input (Max)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.6V
Voltage - Output (Max)
Current - Output
1.4A
Frequency - Switching
3MHz
Synchronous Rectifier
Yes
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)