XC6223D3019R-G
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA USPQ-4B03
IC REG LINEAR 3V 300MA USPQ-4B03
- 型號:
- XC6223D3019R-G
- 品牌:
- Torex Semiconductor Ltd
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 4-XDFN Exposed Pad
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Current - Output
- 300mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Output Configuration
- Positive
- Current - Quiescent (Iq)
- 220 µA
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Number of Regulators
- 1
- Supplier Device Package
- USPQ-4B03
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3V
- Control Features
- Enable
- PSRR
- 80dB (1kHz)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.305V @ 300mA