PLED96W-024
型號描述:
4A 24V Constant Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LED DRIVER CV AC/DC 24V 4A
型號:
PLED96W-024
品牌:
Thomas Research Products
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Type
Constant Voltage
Topology
AC DC Converter
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
90VAC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
4A
Power (Watts)
96 W
Dimming
Features
OCP, OVP, SCP
Ratings
IP66, NEMA 6
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
Efficiency
88%
Termination Style
Wire Leads
Size / Dimension
5.98" L x 2.31" W x 1.46" H (152.0mm x 58.8mm x 37.0mm)