首頁 > Thomas Research Products代理商 > PLED60W-020-C3000-D3
影像僅供參考,以產品規格為準
PLED60W-020-C3000-D3
型號描述:
3A 7 ~ 20V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LED DRIVER CC AC/DC 7-20V 3A
型號:
PLED60W-020-C3000-D3
品牌:
Thomas Research Products
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Type
Constant Current
Topology
AC DC Converter
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
90VAC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
7 ~ 20V
Current - Output (Max)
3A
Power (Watts)
60 W
Dimming
Analog
Features
OCP, OVP, SCP
Ratings
IP66, NEMA 6
Operating Temperature
Efficiency
84%
Termination Style
Wire Leads
Size / Dimension
5.12" L x 2.33" W x 1.47" H (130.0mm x 59.2mm x 37.3mm)