PLED60W-012
型號描述:
5A 12V Constant Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LED DRIVER CV AC/DC 12V 5A
型號:
PLED60W-012
品牌:
Thomas Research Products
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Type
Constant Voltage
Topology
AC DC Converter
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
90VAC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
12V
Current - Output (Max)
5A
Power (Watts)
60 W
Dimming
Features
OCP, OVP, SCP
Ratings
IP66, NEMA 6
Operating Temperature
Efficiency
84%
Termination Style
Wire Leads
Size / Dimension
5.12" L x 2.33" W x 1.47" H (130.0mm x 59.2mm x 37.3mm)