TPS7A20U33PYCKR
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 75mA 4-DSBGA (0.6x0.6)
IC REG LINEAR 3.3V 75MA 4-DSBGA
- 型號:
- TPS7A20U33PYCKR
- 品牌:
- Texas Instruments
數量:
- Output Configuration
- Positive
- Output Type
- Fixed
- Number of Regulators
- Voltage - Input (Max)
- 6V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.3V
- Voltage - Output (Max)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.095V @ 75mA
- Current - Output
- 75mA
- Current - Quiescent (Iq)
- 15 µA
- Current - Supply (Max)
- 1.5 mA
- PSRR
- 89dB (1kHz), 88dB ~ 42dB (100Hz ~ 1MHz)
- Control Features
- Current Limit, Enable
- Protection Features
- Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)