TPS79501DCQR
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 500mA SOT-223-6
IC REG LINEAR POS ADJ SOT-223-6
- 型號:
- TPS79501DCQR
- 品牌:
- Texas Instruments
數量:
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1.2V
- Voltage - Output (Max)
- 5.5V
- Voltage Dropout (Max)
- Current - Output
- 500mA
- PSRR
- 59dB ~ 39dB (100Hz ~ 100kHz)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C