首頁 > Texas Instruments代理商 > TPS71926-15DRVR
影像僅供參考,以產品規格為準
TPS71926-15DRVR
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 200mA 6-WSON (2x2)
IC REG LIN 2.6/1.5V 200MA 6-WSON
型號:
TPS71926-15DRVR
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:244 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
2
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.6V, 1.5V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
Current - Output
200mA
Current - Quiescent (Iq)
160 µA
Current - Supply (Max)
250 µA
PSRR
63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C