首頁 > Texas Instruments代理商 > TPS40055EVM-002
影像僅供參考,以產品規格為準
TPS40055EVM-002
型號描述:
TPS40055 - 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
EVAL BOARD FOR TPS40055
型號:
TPS40055EVM-002
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Main Purpose
DC/DC, Step Down
Outputs and Type
1 Non-Isolated Output
Power - Output
Voltage - Output
5V
Current - Output
3A
Voltage - Input
10V ~ 40V
Regulator Topology
Buck
Frequency - Switching
300kHz