TPS1HB35CQPWPRQ1
- 型號描述:
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 6A 16-HTSSOP
40-V, 35-M, 1-CH AUTOMOTIVE SMAR
- 型號:
- TPS1HB35CQPWPRQ1
- 品牌:
- Texas Instruments
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Switch Type
- General Purpose
- Number of Outputs
- 1
- Ratio - Input:Output
- 1:1
- Output Configuration
- High Side
- Output Type
- N-Channel
- Interface
- On/Off
- Voltage - Load
- 6V ~ 18V
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- Not Required
- Current - Output (Max)
- 6A
- Rds On (Typ)
- 35mOhm
- Input Type
- Non-Inverting
- Features
- Slew Rate Controlled
- Fault Protection
- Current Limiting (Adjustable), Over Temperature
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q100
- Mounting Type
- Surface Mount
- Supplier Device Package
- 16-HTSSOP
- Package / Case
- 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)