TMS320F2801PZS-60
- 型號描述:
C28x C2000? C28x Fixed-Point Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 32KB (16K x 16) FLASH 100-LQFP (14x14)
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 100LQFP
- 型號:
- TMS320F2801PZS-60
- 品牌:
- Texas Instruments
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- C28x
- Core Size
- 32-Bit
- Speed
- 60MHz
- Connectivity
- CANbus, I2C, SCI, SPI, UART/USART
- Peripherals
- POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 35
- Program Memory Size
- 32KB (16K x 16)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- RAM Size
- 6K x 16
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.71V ~ 1.89V
- Data Converters
- A/D 16x12b
- Oscillator Type
- Internal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)