TLV71128512DSET
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 200mA 6-WSON (1.5x1.5)
IC REG LINEAR 2.85/1.2V 6-WSON
- 型號:
- TLV71128512DSET
- 品牌:
- Texas Instruments
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 6-WFDFN
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Current - Output
- 200mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration
- Positive
- Current - Quiescent (Iq)
- 110 µA
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Number of Regulators
- 2
- Supplier Device Package
- 6-WSON (1.5x1.5)
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 2.85V, 1.2V
- Control Features
- Enable
- PSRR
- 80dB ~ 50dB (10Hz ~ 100kHz)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.215V @ 200mA, -