TL750M05CKTPRG3
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 750mA TO-252-3
IC REG LINEAR 5V 750MA TO252-3
- 型號:
- TL750M05CKTPRG3
- 品牌:
- Texas Instruments
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Output Configuration
- Positive
- Output Type
- Fixed
- Number of Regulators
- 1
- Voltage - Input (Max)
- 26V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 5V
- Voltage - Output (Max)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.6V @ 750mA
- Current - Output
- 750mA
- PSRR
- 55dB (120Hz)
- Control Features
- Protection Features
- Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
- Operating Temperature
- 0°C ~ 125°C