首頁 > Texas Instruments代理商 > SN74LVC240APWRQ1
影像僅供參考,以產品規格為準
SN74LVC240APWRQ1
型號描述:
Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element 3-State Output 20-TSSOP
AUTOMOTIVE 1.65V TO 3.6V 8CH INV
型號:
SN74LVC240APWRQ1
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Logic Type
Buffer, Inverting
Number of Elements
2
Number of Bits per Element
4
Input Type
Output Type
3-State
Current - Output High, Low
24mA, 24mA
Voltage - Supply
1.65V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q100
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)