SN74LVC240APWRE4
- 型號描述:
Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element 3-State Output 20-TSSOP
IC BUFFER INVERT 3.6V 20-TSSOP
- 型號:
- SN74LVC240APWRE4
- 品牌:
- Texas Instruments
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Output Type
- 3-State
- Mounting Type
- Surface Mount
- Number of Elements
- 2
- Logic Type
- Buffer, Inverting
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Voltage - Supply
- 1.65V ~ 3.6V
- Input Type
- Number of Bits per Element
- 4
- Current - Output High, Low
- 24mA, 24mA