SN74LVC1G175YZPR
- 型號描述:
Flip Flop 1 Element D-Type 1 Bit Positive Edge 6-XFBGA, DSBGA
IC FF D-TYPE SINGLE 1BIT 6DSBGA
- 型號:
- SN74LVC1G175YZPR
數量:
- Function
- Reset
- Type
- D-Type
- Output Type
- Non-Inverted
- Number of Elements
- Number of Bits per Element
- Clock Frequency
- 175 MHz
- Max Propagation Delay @ V, Max CL
- 4ns @ 5V, 50pF
- Trigger Type
- Positive Edge
- Current - Output High, Low
- 32mA, 32mA
- Voltage - Supply
- 1.65V ~ 5.5V
- Current - Quiescent (Iq)
- 10 µA
- Input Capacitance
- 3 pF
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)