RES11A10DDFR
型號描述:
1k Ohm ±2% Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array 18ppm/°C SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
電阻器網路及陣列 Low-noise matched th in-film resistor di
型號:
RES11A10DDFR
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Circuit Type
Voltage Divider
Resistance (Ohms)
1k
Tolerance
±2%
Number of Resistors
2
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Resistor-Ratio-Drift
±2ppm/°C
Number of Pins
8
Power Per Element
Temperature Coefficient
18ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Applications
Voltage Divider (TCR Matched)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Supplier Device Package
TSOT-23-8
Size / Dimension
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)