首頁 > Texas Instruments代理商 > PTMA401120A2AD
影像僅供參考,以產品規格為準
PTMA401120A2AD
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 1A 36V - 75V Input
DC/DC 轉換器 - 通孔 10W 36V-75Vin 1500V Iso DC-DC Converter
型號:
PTMA401120A2AD
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
30
起訂量:30 倍增量:30
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
36V
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
1A
Power (Watts)
10 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
82%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
5-DIP Module
Size / Dimension
1.10" L x 0.96" W x 0.34" H (27.9mm x 24.4mm x 8.6mm)