PTH12030WAZT
- 型號描述:
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 1.2 ~ 5.5V 26A 10.2V - 13.8V Input
DC/DC 轉換器 - SMD 1.2 to 5.5V 26A 12V Input WideAdj Module
- 型號:
- PTH12030WAZT
- 品牌:
- Texas Instruments
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 200
- Type
- Non-Isolated PoL Module
- Number of Outputs
- 1
- Voltage - Input (Min)
- 10.2V
- Voltage - Input (Max)
- 13.8V
- Voltage - Output 1
- 1.2 ~ 5.5V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Current - Output (Max)
- 26A
- Applications
- ITE (Commercial)
- Features
- Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Efficiency
- 94.5%
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 13-SMD Module
- Size / Dimension
- 1.37" L x 1.12" W x 0.38" H (34.8mm x 28.4mm x 9.7mm)